Krwawienie dolnego odcinka przewodu pokarmowego

Panie Prof.Proszę o opinię.Epikryza.U pacjentki 78l.Przyjecie do szpitala krwawienie z dol.od.p.pok.odbyt.Farma.Krwawienie ustąpiło. Wykonano kolonoskopie/ bez pobrania wyc.do bad.histopatolog.,RTG jamy brzusznej.Kontrola w porad.proktolog.Lek Xifaxan.Dieta. Wyniki przed kolons.min.APTT 23,8 Glukoza 130,RBC 3,58,HGB 11,HCT 32,5 Morf.WBC11,4 Mark CA 19-9=11,4 CEA 1,64. Kolonosko.zew.guzki krwaw.Liczne roznej wielkosci uchylki.Na 12 godz.polipowaty plaski twór?1cm mogacy byc przyczyna krwawienia.

Aleksander Ropielewski

Z opisu wynika, że przyczyną krwawienia był najpewniej polip odbytnicy hemoroidylub uchyłki esicy. Pacjent powinien pozostawać pod opiekągastrologa i stosować dietę miękką.