Krwawienie dziąseł podczas mycia zębów

Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem ze przy myciu zębów po wypluciu pasty, pojawia się krew z dziąseł... Wygląda na to, że dziąsła obsuwaja mi się z zębów... Jest na to jakaś rada lub sposób?

Krwawienie dziąseł nie musi być od razu wynikiem parodontozy.Na początek proponuję zmianę sposobu szczotkowania. Proponuję czyścić zęby ruchem wymiatającym prowadząc szczotkę z dołu do góry przy dolnych zębach i z góry na dół przy górnych.Na każdy ząb powinny przypadać 3-4 takie ruchy. powoduje to nie tylko lepsze oczyszczanie powierzchni stycznych, ale także naciąganie dziąseł na zęby. Jeżeli po miesiącu takiego czyszczenia krwawienie nie ustąpi proponuję kontakt ze swoim stomatologiem. Pozdrawiam.

Witam!
Krwawienie z dziąseł jest pierwszym zauważalnym objawem zapalenia przyzębia! Podstawową przyczyną są zaniedbania higieniczne,które prowadzą do powstania złogów nazębnych(kamień) oraz produkty przemiany bakterii,które w nich bytują,a także niedobory witaminowe,w obecnych czasach raczej rzadkie...Powinien Pan udać się do dentysty celem usunięcia złogów jako głównej przyczyny krwawienia. Wskazane jest też dokładne szczotkowanie zębów i masowanie dziąseł miękką szczoteczką z odpowiednią pastą np.Meridol, Lacalut Active lub Parodontax i stosowanie gotowych płukanek ,np.Meridol !Można też smarować dziąsła maściami np.Salumin(z szalwią),albo Chamosaldont(z rumiankiem),ew.innymi dostępnymi w aptece. Po kilku dniach lub tygodniach wszystko powinno wrócić do normy,o ile zostanie usunięta przyczyna zapalenia (złogi)! Pozdrawiam.

Witam, najczęściej przyczyną krwawienia dziąseł podczas szczotkowania jest stan zapalny przyzębia spowodowany nagromadzeniem się kamienia nazębnego. Należałoby jak najszybciej udać się na profesjonalne oczyszczenie zębów tzw.scaling w połączeniu z piaskowaniem +reżim higieny w domu z zastosowaniem odp.past i płukanek.