Krwawienie dziąseł w 3 miesiącu ciąży

jestem w 3 miesciacu ciazy i podczas szczotkowania strasznie mi krwawia dolne dziasla albo jak jem roznego rodzaju owoce co mam zrobic...?

Konieczna jest konsultacja stomatologiczna. Krwawienie dziąseł jest najczęściej spowodowane zaleganiem kamienia nad i poddziąsłowego. Jeżeli zęby nie były regularnie kontrolowane przez stomatologa i co 6 miesięcy usuwany kamień, stan zapalny na pewno był już przed ciążą. Teraz na skutek zmian hormonalnych nastąpiło zaostrzenie procesu zapalnego.

Nic poza dokładnym czyszczeniem zębów , szczególnie w ciąży należy bardzo dbać o higienę jamy ustnej ze względu na zmiany hormonalne , w razie wątpliwości zgłościć się do lekarza , ale mimo krwawienia zmniejszać intwnsywności działań higinicznych

Zmiany hormonalne, jakie zachodzą w organizmie kobiety ciężarnej mogą predysponować do krwawienia z dziąseł. Dzieje się tak za sprawą hormonów, które powodują przerost dziąseł, te stają się obrzęknięte, tkliwe, zaczerwienione i mogą być podatne na krwawienie. Jednak najważniejsza jest prawidłowa higiena jamy ustnej. Proszę myć zęby szczoteczką z miękkim włosiem, delikatnie, aczkolwiek regularnie i dokładnie. Dla bezpieczeństwa zalecam wizytę u stomatologa, który oceni, czy stan zapalny jest efektem ciąży lub też objawem czegoś poważniejszego.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl