Krwawienie dziąseł w nocy

Do kogo mam się zwrócić z problemem krwawienia z dziąseł w nocy. Konsultowałem z czterema stomatologami i efekt brak 2 zdrowych zębów.Płukanki , wapno, vit c stosuję na bieżąco. Krwawienie występuje w nocy.

Dzień dobry!
Jeżeli wyczerpane zostały metody miejscowego leczenia - usunięcie osadu i kamienia (higienizacja) oraz miejscowe preparaty lecznicze, a nie odniosło to skutku, należałoby wykluczyć przyczyny ogólnoustrojowe.
Jeżeli krwawienie pojawia się w nocy, czyli w sytuacji,kiedy krew napływa w kierunku dogłowowym, przyczyną może być osłabienie elastyczności i wytrzymałości ścian naczyń krwionośnych. Na to może wpływać wiele czynników i chorób ogólnych, np.: cukrzyca, niedobory witamin, nadciśnienie, terapia przeciwzakrzepowa, skazy naczyniowa i osoczowa itp.
Proponuje z tym problemem zwrócić się do lekarza POZ z prośbą o wykonanie podstawowych badań krwi z oznaczeniem poziomu płytek krwi, czasu krzepnięcia i krwawienia APTT oraz wskaźnika INR.
Jeżeli ujawnią się znaczne odchylenia od normy, trzeba będzie zasięgnąć porady u angiologa lub hematologa.
Z życzeniami zdrowia K.Sławecki!

Witam serdecznie,
Należy udać się na wizytę do stomatologa, najlepiej periodontologa i poszerzyć diagnostykę. Warto wykonać zdjęcie RTG.
Jeśli przyczyny stomatologiczne zostaną wykluczone, należy szukać przyczyn ogólnoustrojowych.