Krwawienie dzień po badaniu USG

Moje miesiączki są regularne. Czy powinno mnie niepokoić wystąpienie krwawienia dzień po wykonaniu badania USG (19 dzień cyklu, grubość endometrium 9 mm)?

Być może krwawienie spowodowane jest samym badaniem USG przezpochwowym na skutek podrażnienia. Jeśli nie jest obfite raczej nie ma powodu do niepokoju. Jeśli byłoby długotrwałe lub/i obfite radzę ponownie skonsultować się z prowadzącym ginekologiem.