Krwawienie i ból brzucha wieczorami

Witam,
oto mój problem. Ostatnio miałam miesiączkę 2 stycznia i trwała ona normalnie 7 dni. Natomiast 15 stycznia wystąpiło u mnie plamienie, które przerodziło się w krwawienie i trwa do dziś. Temu krwawieniu towarzyszy lekki ból brzucha, który pojawia się tylko wieczorami.

Piersi mnie nie bolą. Kolejną miesiączkę, według wyliczeń powinnam dostać 27 stycznia. Dodam. że nigdy nie stosowałam tabletek antykoncepcyjnych ani nie używałam tamponów. Z mężem planujemy dziecko, bezskutecznie prawie od 4 lat.
Zawsze moje miesiączki są regularne. Bardzo proszę o poradę, bardzo sie boję, że mogę mieć jakiś torbiel.
Z góry dziękuję. Marta

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Powinna Pani NIEZWŁOCZNIE udać się do lekarza-ginekologa. Zarówno z powodu krwawienia, jak i bezskutecznych starań o dziecko trwających już aż 4 lata. Obecne krwawienie może wynikać z różnych przyczyn (owulacja, mięśniaki macicy, nadżerka szyjki macicy, zaburzenia hormonalne...). Istnieje także szansa, że zaszła Pani w ciążę i doszło (dochodzi) do poronienia.
Prawdopodobieństwo takiej sytuacji jest jednak niskie, ze względu na wystąpienie w tym miesiącu miesiączki o takiej jak zwykle długości (i zapewne również obfitości). Bardzo dużo wyjaśni badanie ginekologiczne, USG narządu rodnego i ewentualnie badania hormonalne, które wykonane zostaną zapewne również z powodu problemów z zajściem w ciążę. Niewykluczone, że konieczne będą także badania u męża.

Pozdrawiam serdecznie!