Krwawienie i brązowa wydzielina po stosunku

Witam bardzo serdecznie. Zmagam się z pewnym problemem, a mianowicie nie jestem pewna, czy coś mi dolega. Wczoraj współżyłam z chlopakiem, w trakcie stosunku oraz już po wystapiło krwawienie, a nastepnie zaczęła wydobywac się dość gęsta, brązowa wydzielina z pochwy. Ostatni okres miałam 27 czerwa (2 dni wcześniej niz zazwycza), a skonczył mi się w sobotę. Miewałam taką wydzielinę, ale zawsze przed okresem. Stosowaliśmy zabezpieczenie w postatci prezerwatywy oraz kalendarzyka dni płodnych. Poza tymi objawami nic mi nie dolega. Czy mogę być w ciąży? Proszę o szybką odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Opisywana przez Panią krwista wydzielina mogła być kończącą się miesiączką. Niewykluczone rónież, że ma Pani nadżerkę szyjki macicy, które objawia się nierzadko właśnie krwawieniem kontaktowym (po stosunku). Jeśli sytuacja powtórzy się w większym odstępie czasowym od miesiączki, proszę udać się do ginekologa, który w badaniu we wziernikach oceni, czy ma Pani nadżerkę lub inne zmiany (np. polip).

Pozdrawiam serdecznie!