Krwawienie i mrowienie w nogach podczas oddawania stolca i ból odbytu

Przy odawaniu stolca wystepuje krwawienie i mrowienie w nogach. Czesto rowniez boli mnie odbyt co mam z tym zrobic i jakie sa pryczyny. Co mi dolega?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do chirurga. Krwawienie może mieć różne przyczyny lecz każda z możliwości jest niepokojąca.

Witam. Opisane objawy mogą być wynikiemn zakażenia pasozytniczego, hemoroidow lub zmian w obrębie jelita grubego. Konieczna jest dokładną diagnostyka.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane krwawienie bez wątpienia wymaga konsultacji lekarza. Teoretycznie może być to objaw błahych hemoroidów, ale także wynik np. choroby nowotworowej. Konieczna jest dokładniejsza diagnostyka pod okiem lekarza POZ.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane chorobą hemoroidalną. Nie można wykluczyć innych nieprawidłowości. Wskazana jest wizyta u specjalisty proktologa.