Krwawienie i plamienie po przyjęciu Escapelle

Witam. Około 2 tygodni temu kochałam się z narzeczonym gdzieś 2 dni po owulacji, niestety pękła nam gumka. Do wytrysku doszło już poza mną, bo się zorientowaliśmy, że coś jest nie tak. 5 godzin po tym zdarzeniu zażyłam escapelle. Nie miałam żadnych skutków ubocznych, żadnych dodatkowych krwawień. Okres dostałam w terminie, ale był on krótszy niż normalnie. Zwykle są to 4-5 dni a tym razem były to 2 dni krwawienia i 2 dni plamienia. Czy to normalne po tej tabletce i można przestać się martwić?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Proszę się nie martwić może tak się zdarzyć ponieważ tabletki po są potężnymi dawkami hormonów i również mogą mieć wpływ na kolejne krwawienie miesiączkowe. Pozdrawiam