Krwawienie i poronienie w 5. tygodniu ciąży

Witam. W 5 tygodniu ciazy zaczelam mocno krwawic. Wszysko na to wskazuje ze to poronienie. Beta z 33,7 spadla na 12,9 czy w takim wypadku lepiej odstawic juz lek duphaston który biore? Czy wszystko na tym etapie wyczyści sie samoistnie? I czy koniecznie musze is z tym na wizyte do lekarza czy spokojnie w domu odczekac? Ile dni bede krwawila? Dziekuje za odpowiedz

Aleksander Ropielewski

Większość poronienń w tak wczesnej ciąży dokonuje się samoistnie, jednak polecam wizytę u ginekologa, który oceni czy poronienie przebiega prawidłowo i nie ma konieczności wyłyżeczkowania jamy macicy.