Krwawienie i stres a antykoncepcja hormonalna

Proszę o radę, co powinnam zrobić jeżeli na przełomie lutego i marca miałam ostatnie krwawienie z odstawienia tab. antykoncpecyjnych, dopiero w czerwcu miałam jeden normalny okres, a do chwili obecnej nie pojawił się kolejny... Tuż po odstawieniu tabletek dopadł mnie trądzik i upławy, które pojawiają się z różnym nasileniem. Mam za sobą wiele bardzo stresujących sytuacji, ale nie wiem ile mogę czekać aż "samo się naprawi". Nigdy nie krwawiłam regularnie, bo co 2-3 miesiące. Proszę o radę.

Dzień dobry!

Przyczynę nieregularnych miesiączek (wspomina Pani, że ten problem miała również przed przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych) musi zdiagnozować lekarz ginekolog.
Wszystkie opisywane przez Panią objawy mogą mieć wspólny mianownik, np. zaburzenia hormonalne, obniżenie odporności i rozstrojenie organizmu na skutek przewlekłego stresu lub inne.
Z pewnością brak miesiączki przez kilka miesięcy należy zdiagnozować i warto działać, zamiast czekać aż "samo się naprawi".

Pozdrawiam!