Krwawienie, które trwa już 3 tygodnie. Co robić?

Witam. Mam bardzo ważne pytanie, z którym byłam już u swojej ginekolog, ale nie dowiedziałam się na ten temat zupełnie nic, więc może pani będzie mi w stanie na nie odpowiedzieć.  Mam 18 lat, miesiaczkuję regularnie, po 7 dni. Tak jak wypadało dostałam 01.06 miesiaczkę, trwała ona 7 dni, gdy się zakończyła, minęło od niej kolejne 7 dni, po czym nagle zaczęłam krwawić i to intentywnie. Trwa to już 2 tygodnie, a jutro mam dostać właściwy okres. To krwawienie nie ustaje (jest bardzo obfite) i razem z okresem bedzie to już 3 tygodnie krwawienia, a to chyba nie jest normalne? W końcu się wykrwawię .Dodam, że od roku biore tabletki antykoncepcyjne Y***. Chciałabym się dowiedzieć, co może być powodem tego długiego i obfitego krwawienia. Z góry dziekuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Krwawienia i plamienia w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych są jednym z najczęstszych działań niepożądanych. Występują najczęściej na początku stosowania lub po wielu miesiącach.
W opisywanej przez Panią sytuacji należałoby przerwać stosowanie antykoncepcji - przynajmniej na kilka miesięcy, a następnie jeśli będzie Pani chciała wrócić do terapii - zmienić stosowany lek na inny.

Proszę zgłosić się powtórnie do ginekologa (może innego) i przedstawić mu swój problem. Proszę zastanowić się nad odstawieniem antykoncepcji na pewien czas - to jest bardzo skuteczna terapia.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.