Krwawienie menstruacyjne czy poronienie

Witam! Dwa dni temu w USG lekarz stwierdził pusty pęcherzyk ciążowy. Byłam w szoku, nie wiedziałam, co to znaczy i o co pytać. Lekarz powiedział, że pęcherzyk jest mały i albo to wcześniejsza niż ja twierdzę ciąża (wg mnie to 6 tydzień ciąży) albo nic z tego nie będzie. Umówił mnie na następne USG na za tydzień. Mówił, że pęcherzyk prawdopodobnie sam się usunie z organizmu i nie będzie potrzebne żadne leczenie. Dzisiaj zaczęłam krwawić jak przy miesiączce i odczuwać bóle podobne do menstruacyjnych. Czy to już poronienie? Czy powinnam się udać do szpitala? Czy powinnam pójść na to USG? Czy to znaczy, że już mogę starać się o kolejną ciążę czy powinnam zaczekać 3-6 miesięcy?

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie!

Trudno ustalić właściwą przyczynę krwawienia bez badania ginekologicznego. Ze względu na występowanie dolegliwości bólowych oraz nasilenie krwawienia nie możemy wykluczyć poronienia. W obecnej sytuacji bezwzględnie wskazana jest wizyta u ginekologa, który ustali, czy opisywane dolegliwości są objawem rozpoczynającego się poronienia (i ustalenia, czy konieczny będzie zabieg łyżeczkowania jamy macicy) czy tez patologii ciąży (co będzie wymagało rozpoczęcia leczenia). W tym miejscu należy bowiem podkreślić, iż każde krwawienie w ciąży wymaga konsultacji z ginekologiem. Przyjmuje się, iż podjęcie starań o dziecko powinno mieć miejsce nie wcześniej niż 3 miesiące po poronieniu.

Pozdrawiam