Krwawienie międzymiesiączkowe a antykoncepcja

Witam! Postanowiłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne, więc udałam się do ginekologa, który przepisał mi Logest. Mój problem polega na tym, iż okres miałam 8 luty do 13 lutego.15 lutego byłam u ginekologa i kupiłam wieczorem pierwsze opakowanie tabletek, które przepisał mi lekarz. Pierwszą tabletkę wzięłam właśnie 15 lutego o godz. 21. Źle zrobiłam, co uświadomiłam sobie po kolejnym kilkukrotnym zapoznaniu się z ulotką. Postanowiłam poczekać. Dnia 20 lutego, czyli tydzień później z samego rana w niedzielę dostałam znów okresu. Obfity tak jak zwykle, a więc zażyłam tabletkę w poniedziałek o godz.16:00. Czy dobrze zrobiłam? Powinnam już zacząć brać i czym spowodowany jest teraźniejszy okres?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!
Pierwszą tabletkę powinna Pani przyjąć z pierwszym dniem krwawienia.
Tabletki, które Pani przyjęła i stres mogły przyśpieszyć krwawienie miesiączkowe.
z poważaniem