Krwawienie międzymiesiączkowe w wyniku dźwigania i nie tylko

Witam! Mam 32 lata i nigdy nie rodziłam, nie jestem też w ciąży. Zdarza mi się krwawienie międzymiesiączkowe, które powtórzyło mi się znów po kilku latach. Parę lat temu następowało ono w wyniku dźwigania, a właściwie też noszenia np. reklamówek, które wbrew pozorom nie zawsze były ciężkie. Krwawienie następowało również czasami po wieczornej kąpieli. Teraz problem znowu powrócił. Wspomnę, że nie zażywam tabletek hormonalnych, moje miesiączki nie zawsze były regularne. Chciałabym spytać, co może być przyczyną tych krwawień i co powinnam zrobić aby one ustąpiły? Pozdrawiam serdecznie

32 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Wystąpienie krwawienia międzymiesiączkowego jest wskazaniem do pilnej wizyty u ginekologa. Tylko na podstawie informacji z wywiadu lekarskiego i badania ginekologicznego, uzupełnionych badaniami dodatkowymi możliwe jest określenie przyczyny nieprawidłowych krwawień.

Pozdrawiam