Krwawienie miesięczne w czasie ciąży

25 października miałam ostatnia miesiączkę. W dzień następnej miesiączki zrobiłam test ciążowy wyszedł pozytywnie a 24 listopada dostałam krwawienia trwało 2 dni pierwszy był mocniejszy a drugi dzień już nie. Wiec myślałam że poroniłam zrobiłam ponownie test 8 grudnia i wyszedł pozytywnie. Czy to możliwe żebym dalej była w ciąży? Bardzo proszę o odpowiedz. Mieszkam za granicą i wizytę u lekarza mam dopiero 31 grudnia trochę dużo czasu i nie wiem czy z nerwów wytrzymam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Dodatni wynik testu ciążowego może wskazywać zarówno na poronienie (powolny spadek poziomu betaHCG) jak i na trwającą ciążę. W celu weryfikacji należy oznaczyć poziom betaHCG we krwi co najmniej 2 krotnie w odstępach czasowych. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa w umówionym terminie.