Krwawienie oraz wyniki badania poziomu bHCG i testu ciążowego

2/12/2013 zaczełam krwawić pojechalam do szpitala i zrobili mi badanie krwi bhcg wynik 37 po dwóch dniach kazali powtórzyć 4/12/2013 wynik 26 wysłali do domu i kazali po tygodniu zrobić domowy test ciążowy (który juz miał być czysty) wyszły 2 kreski wiec kazali wrócić powtórzyli badanie krwi bhcg 18/12/2013 wynik 79 powtórzyli 20/12 wynik117. Mieszkam w UK a tu oprócz tych badań niestety na inne takie jak np. usg nie mogę liczyć;( Nic kąkretnego nie chca mi powiedzieć, co to może znaczyć?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią informacje niestety nie pozwalają postawić jednoznacznej diagnozy. Podany poziom hormonu beta-hCG może wskazywać na ciążę, aczkolwiek może być to także wynik schorzeń ginekologicznych, które przebiegają z podwyższonym poziomem tego hormonu (torbiele, zaśniad groniasty, itd.). Konieczna jest dokładniejsza diagnostyka, w tym dalsza kontrola poziomu beta-hCG oraz wykonanie USG. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem ginekologiem.