Krwawienie po 1 zapomnianej tabletce - czy może po rozdziewiczeniu?

Tabletki biorę już od jakiegoś czasu, teraz miałam przerwę ok. półroczną i znowu zaczęłam brać tabletki, jest to moje pierwsze opakowanie po przerwie, w pierwszym dniu drugiego tygodnia robiłam "to" pierwszy raz. Bolało mnie strasznie, nie wiem, czy jeszcze jestem dziewicą czy nie, podczas stosunku nie było krwi. Tego samego dnia kiedy to robiłam, zażyłam tabletkę, a półtorej godziny później zwymiotowałam. Nie przyjęłam od razu następnej, ponieważ nie wiedziałam, że tak trzeba, zażyłam następną dopiero ok. 18 godzin później, tylko jedną, przypominam, że był to 2 tydzień, pierwszy dzień drugiego tygodnia. Przed zażyciem tabletki, ok. 17 godzin po teoretycznym zwymiotowaniu, dostałam plamienia, które mam do dziś, dziś jest 3 dzień. Czy to krwawienie przez pominięcie tabletki, czy to krwawienie przez pierwszy stosunek? Jestem zabezpieczona? Chcę to zrobić ponownie w najbliższym czasie, dlatego chciałabym odpowiedź. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Krwawienie może być skutkiem ubocznym tabletek albo efektem pominięcia jednej z nich. Ewentualny uraz spowodowany stosunkiem nie spowodowałby raczej krwawienia trwającego kilka dni. Jeśli objaw ten nie minie podczas przyjmowania kolejnego blistra, to konieczna będzie wizyta u lekarza i prawdopodobnie odstawienie preparatu. Do końca obecnego opakowania nie jest Pani w pełni "chroniona" przed ciążą. Nie jest też całkiem wykluczone, że do zapłodnienia nie doszło podczas tego pierwszego stosunku.

Pozdrawiam serdecznie!