Krwawienie po Escapelle a działanie antybiotyku

Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne pierwszego dnia krwawienia ,lecz w miedzy czasie musiałam przyjąć także antybiotyk bakteriobójczy .Kochałam się z chłopakiem i zsunęła nam się prezerwatywa więc zażyłam escapelle ,było to pod koniec miesiączki . Antykoncepcję przyjmuję nadal . Moje pytanie dotyczy długości okresu ,który powinien skończyć się dwa dni temu ,a nadal trwa ,lecz nie taki obfity . Czy to może być krwawienie po escapelle? Ile może trwa? Czy antykoncepcja hormonalna nadal działa?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Odpowiadając na Pani pytania: 1. Przedłużające się krwawienie może być wynikiem zażycia Escapelle. 2. Nie da się precyzyjnie określić ile takie krwawienie może trwać. Stosowana antykoncepcja hormonalna powinna jednak nieco zahamować krwawienie. 3. Jeśli prawidłowo stosuje Pani tabletki, antykoncepcja powinna być zachowana. Proszę tylko pamiętać, że skuteczność może być obniżona w czasie stosowania antybiotyku oraz 7 dni po jego zakończeniu.