Krwawienie po łyżeczkowaniu jamy macicy

Witam,

ja miałam martwą ciążę. Łyżeczkowanie w 14 tygodniu ciąży. Przez pierwsze dwa dni krwawiłam. Potem tylko plamienia. Jakiś tydzień temu wyciągnęłam z pochwy podczas kąpieli jakieś dziwne tkanki, ok. 2-3 cm. Przedwczoraj zaczęła mi się 1 miesiączka. Dziś znalazłam na bieliźnie jakieś twarde ok. 0,5 cm bardzo twarde i ostre, chyba kości... jestem przerażona. Czy to kostki dziecka. Nie wiem co robić. Wizytę u ginekologa mam dopiero za miesiąc. Brzuch mnie nie bolał po zabiegu. Nadal nie boli. Krwawienie mam bardzo słabe, normalne. Ale co to było. Nie mogę się otrząsnąć. Proszę o pomoc.

Witam serdecznie!

Opisywane wydaliny z dróg rodnych na pewno nie były kośćmi dziecka. Jeżeli miała Pani przeprowadzony zabieg łyżeczkowania macicy, tzn. że została ona wyczyszczona w całości ze wszystkich pozostających tkanek. Teoretycznie możliwe jest niedoszczętne przeprowadzenie zabiegu, ale zwykle w efekcie zalegających resztek dochodzi do nadkażenia bakteryjnego oraz wtórnej infekcji z gorączką, bólami brzucha i plamieniami włącznie. Te jednak Pani neguje. Niestety nie jestem w stanie udzielić Pani informacji na temat pochodzenia opisywanych wydalin. Taką możliwość ma jedynie lekarz mający możliwość przeprowadzenia badania ginekologicznego.

Pozdrawiam