Krwawienie po miesiączce...

Więc tak bardzo proszę o pomoc.
Miesiączkę mam regularnie od kilki lat, cykl trwa 28 dni. Ostatnią miesiączkę miałam 10-15.01, a później znowu dostałam krwawienia i jest one takie samo jak miesiączka 29 i krwawię do dziś, przy czym strasznie boli mnie brzuch.

Dodam, że kochałam się z chłopakiem co prawda bez zabezpieczenia, ale nie doszedł we mnie, akurat kochaliśmy się w moje dni płodne 24, 25 nawet nie myślę, aby była to ciąża, ponieważ to nie jest plamienie po zapłodnieniu, tylko normalnie krwawienie.
Proszę o jak najszybsze odpowiedzi, co to możne być? Czy to coś poważnego?

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Skrócenie cyklu miesiączkowego może się zdarzyć np. w cyklach bezowulacyjnych, w niewydolności ciałka żółtego lub przy skróceniu fazy folikularnej dojrzewania pęcherzyka jajnikowego. Źle o takich zaburzeniach myśli się, jeżeli takie skrócenie cyklu by się powtarzało.
Jeżeli przez tyle dni krwawienie nie ustępuje i towarzyszą mu ciągle bardzo silne bóle brzucha warto zgłosić się do ginekologa, by ocenić narząd rodny np. poprzez usg przezpochwowe. Krwawienie takie może również towarzyszyć poronieniu samoistnemu.
Podsumowując jest klika możliwych przyczyn takiego stanu i na podstawie tylko opisu, trudno podać jedną konkretną.

Tutaj znajdzie Pani artykuł o fizjologii cyklu miesięcznego.

Serdecznie pozdrawiam!