Krwawienie po pierwszym razie, a może pierwsza miesiączka?

Witam. Dwa dni temu po raz pierwszy kochałam się z moim chłopakiem. Wszystko było ok, nawet krew nie leciała. Lecz dopiero wczoraj wieczorem zauważyłam, że krwawię i to bardzo obficie. Myślałam, że krwawienie dziś będzie ustępować, ale z tego co zauważyłam, to krwi jest więcej. Podpaskę muszę zmieniać mniej więcej co godzinkę, dwie. Czuję też lekki ból w dolnej części brzucha. Szczerze mówiąc, nie miałam jeszcze pierwszej miesiączki, więc nie wiem czy dostałam okres, czy coś jest nie tak. Jeśli przez kilka następnych dni nie będzie poprawy, to zamierzam się wybrać po raz pierwszy do ginekologa. Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Bardzo mało prawdopodobne jest, by podczas stosunku mogło dojść do jakiegoś uszkodzenia, które by skutkowało opóźnionym, ale bardzo obfitym krwawieniem. Dlatego wszystko wskazuje, że jest to pierwsza miesiączka.

Pani postawa jest słuszna - w przypadku, gdy krwawienie się będzie bardzo przedłużało, warto zgłosić się do ginekologa. Niezależnie od tego, po pierwszym stosunku każda kobieta powinna odbyć kontrolną wizytę ginekologiczną, ale to już w trybie planowym, po zakończeniu miesiączki.

Więcej informacji na ten temat jest dostępne w artykule pierwszy raz.

Serdecznie pozdrawiam!