Krwawienie po pierwszym stosunku - czy to normalne?

Mam 17 lat, w niedzielę współżyłam pierwszy raz z chłopakiem, mieliśmy zabezpieczenia. Następnego dnia miałam lekkie krwawienie, w środę dostałam okres. Niestety wieczorami nadal odczuwam ból brzucha i czasami głowy. Czym może to być spowodowane?

Witam serdecznie,
krwawienie mogło być wynikiem przerwania błony dziewiczej. Podobnie jak dolegliwości bólowe brzucha mogą być wynikiem pierwszego stosunku. Ponadto dolegliwości bólowe podbrzusza mogą mieć związek z okresem. Ale jeżeli towarzyszy im gorączka, może to świadczyć o stanie zapalnym dróg rodnych.

Gdyby podobne objawy pojawiły się po kolejnych stosunkach wskazana będzie konsultacja ginekologiczna.
Pozdrawiam