Krwawienie po porodzie naturalnym

Witam . Mam pytanie dotyczące krwawienia . Otóż to , urodziłam zdrowego Synka 25.07.2013 i do tej pory krwawie , poród był naturalny . Nie pokoi Mnie to strasznie , ponieważ myśle że powinno to już się skonczyć . Jednak nie znam się na tym , dlatego postanowiłam napisać tutaj . Proszę o odpowiedź . Pozdrawiam serdecznie .
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Po porodzie każda kobieta może zaobserwować u siebie krwistą wydzielinę z pochwy. Jest to naturalny fizjologiczny stan obkurczania się macicy i wydalania tzw. odchodów połogowych. Macica w ten sposób oczyszcza się. Jednak warto wiedzieć, że niekiedy krwawienie, zwłaszcza obfite, bolesne i o nieprzyjemnym zapachu, może świadczyć też o poważnych poporodowych nieprawidłowościach.
Zwykle po kilku dniach ( do 10) obfite krwawienie zmienia się w nieco mniej uciążliwe, skąpe plamienie. Czasami jednak może się ono przedłużać nawet do 4 tygodni. Warto jednak w takiej sytuacji udać się na kontrolną wizytę do ginekologa.