Krwawienie po porodzie przez cesarkę

Witam!
Miałam cesarskie cięcie 28 stycznia, czyli dziś mija miesiąc, a ja nadal mam krwawienie. Niby było 3 dni przerwy, ale po 3 dniach znów się zaczęło i trwa już tydzień.
Nie wiem czy to miesiączka, czy coś po prostu jest nie tak, a wizytę mam u lekarza swojego na 18 marca?
Poproszę o jakąś odpowiedź i dziękuję bardzo.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Miałam cesarskie cięcie 28 stycznia, czyli dziś mija miesiąc, a ja nadal mam krwawienie. Niby było 3 dni przerwy, ale po 3 dniach znów się zaczęło i trwa już tydzień.
Nie wiem czy to miesiączka, czy coś po prostu jest nie tak, a wizytę mam u lekarza swojego na 18 marca?
Poproszę o jakąś odpowiedź i dziękuję bardzo.

Witam!
Po porodzie z jamy macicy na zewnątrz wydostaje się wydzielina z rany po łożysku- tzw. odchody połogowe. Wraz z czasem trwania połogu zmieniają one zabarwienie (od krwistych, przez brązowawe, żółtawe, aż po szarobiałe), by zaniknąć po 4-6 tygodniach od porodu. Nie powinna Pani już krwawić. Jednakże jeśli krwawienie miało pod koniec okresu przed 3-dniową przerwą bardziej charakter plamienia (czyli stopniowo zanikało), a po przerwie pojawiło się w formie obfitszej, takiej jak podczas miesiączki, to najprawdopodobniej wszystko jest w porządku, i ma Pani teraz pierwszą po porodzie miesiączkę. Jeżeli jednak krwawienie jest obfite i było takie również przed przerwą, to należy udać się na wizytę do lekarza już teraz. Objawami, które szczególnie powinny Panią zaniepokoić, są gorączka oraz nieprzyjemny zapach wydzieliny, ewentualnie ból w podbrzuszu. Mogłyby one wskazywać na zapalenie endometrium (błony śluzowej macicy).
Pozdrawiam serdecznie!