Krwawienie po przyjęciu tabletki awaryjnej

Witam. 14 października przyjełam tabletke awaryjna, dziś tj. 20 października wystąpiło u mnie krwawienie. Miesiączkę powinnam dostać 27 października. Czytałam, że antykoncepcja awaryjna może przyśpieszyć miesiączke. Stąd moje pytanie czy to krwawienie to miesiączka czy jest to skutek uboczny przyjęcia tabletki? Jest to ważne ponieważ chcę zacząć przyjmować tabletki antykoncepcyjne i pierwsza tabletkę musze przyjąć w 1szym dniu miesiączki.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Krwawienie może być spowodowane przyjęciem antykoncepcji postkoitalnej. Nie można również wykluczyć początku miesiączki. W przypadku trudności z ustaleniem charakteru krwawienia warto zastosować dodatkowe zabezpieczenie podczas przyjmowania pierwszego opakowania tabletek antykoncepcyjnych.