Krwawienie po stosunku a pozytywne testy ciążowe

Witam bylam dzis w szpitalu bo po stosunku pokazala sie krew i potem jej nie bylo zaniepokoilam sie a robilam dwa testy tydzien temu i w czoraj o oba wyszly pozytywnie lecz na usg nie bylo nawet pecherzyka a lekarka powiedziala ze moze byc poza macica a ta jest piaty tydzien i pare dni bo miesiaczke mialam 11 grudnia albo 13 i wlasnie tego dokladnie niepamietam i niewiem co robic boje sie okropnie ale ide jutro do szpitala sie polozyc by sprawdzili co jest.

Witam! Tak wczesna ciąża może nie być jeszcze widoczna w badaniu usg. Bardzo ważne w diagnostyce tego rodzaju przypadków jest seryjne oznaczanie poziomu beta-HCG oraz obserwacja dynamiki jego przyrostu. W tej sytuacji decyzja o hospitalizacji wydaje się jak najbardziej słuszna.