Krwawienie po stosunku a stosowanie antykoncepcji hormonalnej

witam, biorę tabletki antykoncepcyjne już od 2 lat (ciągle te same) - są one 21+7. jestem na początku trzeciego tygodnia dzisiaj po stosunku wystąpiło u mnie krwawienie takie jak podczas krwawienia z odstawienia i nadal się utrzymuje. z czym może być to związane ?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, krwawienie międzymiesiączkowe może mieć wiele przyczyn, w grę wchodzą m.in. infekcje, obecność mięśniaków, polipów, zaburzenia hormonalne. Wskazane jest zgłoszenie się do ginekologa, tylko na podstawie badania ginekologicznego będzie można ustalić rozpoznanie i zlecić ew. badania dodatkowe.