Krwawienie po stosunku podczas stosowania pierwszego opakowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam,przyjmuje pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych.Przyjmuje je prawidlowo.Kochalam sie z moim chlopakiem i po skonczonym stosunku pojawilo sie krwawienie,w ten dzien wzielam 16 tabletke z blistra.Dzis jest juz 4 dzien krwawienia ,towarzysza temu silne bole podbrzusza.Czy jest to przedwczesny okres?Bardzo prosze o rade.

Witam! Krwawienia śródcykliczne są jednym z najczęstszych powikłań stosowania doustnej antykoncepcji. Nie świadczą jednak o zmniejszeniu ochrony przed ciążą. W sytuacji gdy towarzyszą im silne bóle podbrzusza wskazana jest wizyta u ginekologa, który oceni stan narządu rodnego w bezpośrednim badaniu.