Krwawienie po tygodniu przyjmowania tabletki - co robić?

Tydzień temu dostałam okres i zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne C***. Krwawienie normalnie trwa u mnie około 7 dni, skończyło się wczoraj, a dzisiaj dostałam kolejnego. Co to może oznaczać? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Plamienia śródcykliczne są dość częstym objawem ubocznym występującym podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej. Zazwyczaj ustępują po 3-4 miesiącach stosowania tabletek. Gdyby jednak utrzymywały się dłużej konieczna będzie konsultacja ginekologiczna. Może być bowiem konieczna zmiana tabletek na takie, które zawierają wyższą dawkę hormonów. Ponadto warto byłoby także wykluczyć inne potencjalne przyczyny krwawień, takie jak mięśniaki, nadżerki czy polipy.