Krwawienie po wystąpieniu żylaka odbytu

witam dzisiaj w nocy zacząłem krwawić z okolicy odbtu. Prędzej wyszedł mi żylak odbytu wielkości paznokcia. byłem u lekarza pierwszego kontaktu a on nie oglądając nie skierował mnie do szpitala do chirurga. piszę, bo nie wiem czego się spodziewać, co mniej więcej może mnie czekać i czy mogę zostać w szpitalu?

Witam. Jeśli to pierwszy incydent i tak niewielki żylak nie ma powodu do leczenia szpitalnego, i po zbadaniu lekarz rodzinny powinien był rozpisać leczenie. Nasiadówki z kory dębu, czopki i maści powinny rozwiązać problem. Radzę zmienić lekarza rodzinnego - można to robić co 6 miesięcy bez konsekwencji.

Najważniejsza jest miejscowa ocena i badanie lekarskie - w większości tego typu przypadków pomaga leczenia miejscowe (maść, czopki, uregulowanie rytmu wypróżnień, ew.leki). Proszę pamiętać, że ważne jest zbadanie całego jelita grubego - może to się odbyć w zaplanowanym terminie.