Krwawienie po zapomnianych tabletkach antykoncepcyjnych a ochrona

Witam, mam pytanie co do stosowania tabletek antykoncepcyjnych. 19.09 i 20.09 zapomniałam przyjąć dwóch tabletek oraz dostałam krwawienia. 21.09 kontynuowałam branie i przyjęłam pozostałe 8 (wzięłam całe opakowanie). Powinnam zacząć nowe opakowanie już dzisiaj od razu czy wciąż zrobić 7 dni przerwy i czekać na krwawienie?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! W opisanej sytuacji będzie korzystniej dla skuteczności antykoncepcji nie robić przerwy i kontynuować przyjmowania do końca nowego opakowania. Jeśli jednak zrobi Pani przerwę, to ochrona antykoncepcyjna może być nieznacznie osłabiona w jej trakcie i w ciągu siedmiu dni nowego opakowania. Należy wtedy stosować dodatkowe zabezpieczenie w formie prezerwatywy lub powstrzymać się od współżycia. Pozdrawiam serdecznie!