Krwawienie po zażyciu tabletki 72 h po

Około miesiąc temu zażyłam escapelle. Po 5 dniach wystąpiło krwawienie. Okres "właściwy" powinien się pojawić około 30 sierpnia. Po tym dniu wykonałam 2 testy ciążowe - ich wynik był negatywny. Udałam się także do ginekologa, który powiedział mi, że okres powinien się pojawić w ciągu 7 dni. Niestety nadal nie wystąpił. O czym to świadczy i co powinnam zrobić?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Myślę, że powinna Pani jeszcze poczekać. Krwawienie miesiączkowe może być opóźnione nawet o ponad 7 dni. Jest to prawdopodobnie efekt uboczny działania tej tabletki (potężnej dawki hormonów). Proszę być cierpliwą. Jeśli natomiast krwawienie nie pojawi się w ciągu najbliższych kilku dni proszę zgłosić sie do dinekologa.