Krwawienie pod koniec stosowania ostatniego plastra antykoncepcyjnego

W tym miesiącu używam plastrów antykoncepcyjnych po raz pierwszy. Pierwszy plaster założyłam w piątek, 8.11.2013, Obecnie mam naklejony plaster ostatni. Miałam go zdjąć w piątek 29.11.2013, lecz dzisiaj, w środę 27.11 wystąpiło krwawienie... Jest to krew normalna, jak zazwyczaj podczas okresu... Co to może oznaczać? Czy któryś plaster mógł niedostatecznie działać (lekko mi się na brzegach odklejały)? Czy mam plaster zdjąć jak najszybciej czy mimo wszystko dopiero w planowy piątek?Pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Należało w takiej sytuacji doprowadzić cykl do końca. Warto także zgłosić się do ginekologa by wykonać badanie oceniające śluzówkę macicy.