Krwawienie podczas brania tabletek antykoncepcyjnych

Dzień dobry. Mam ogromny problem :( A więc tak. Od 3 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Gdy skończyłam brać drugie opakowanie, zrobiłam 7-dniową przerwę tak, jak jest to wskazane. W czasie tej przerwy brałam antybiotyk, ponieważ miałam problem z węzłami chłonnymi. Ósmego dnia, gdy wzięłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną, czyli trzecie opakowanie, kochałam się z moim chłopakiem i był wytrysk we mnie. Antybiotyk skończyłam brać 7 dnia przerwy. Po tygodniu od stosunku pojawiły mi się plamienia i trwają już tydzień. Czy jestem w ciąży? Proszę o pomoc :( Czekam na odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Wszystko zależy od tego, jaki antybiotyk Pani przyjmowała. W ulotce powinna być informacja, czy dany preparat zmniejsza skuteczność doustnej antykoncepcji. Jeśli zmniejsza - ciąża jest możliwa. W takiej sytuacji powinna Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie, również przyjmując antybiotyk podczas przerwy.