Kobieta

Dzień dobry. Mam ogromny problem :( A więc tak. Od 3 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Gdy skończyłam brać drugie opakowanie, zrobiłam 7-dniową przerwę tak, jak jest to wskazane. W czasie tej przerwy brałam antybiotyk, ponieważ miałam problem z węzłami chłonnymi. Ósmego dnia, gdy wzięłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną, czyli trzecie opakowanie, kochałam się z moim chłopakiem i był wytrysk we mnie. Antybiotyk skończyłam brać 7 dnia przerwy. Po tygodniu od stosunku pojawiły mi się plamienia i trwają już tydzień. Czy jestem w ciąży? Proszę o pomoc :( Czekam na odpowiedź.

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie 79
Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa Śródmieście
Edytuj odpowiedź

Witam.

Wszystko zależy od tego, jaki antybiotyk Pani przyjmowała. W ulotce powinna być informacja, czy dany preparat zmniejsza skuteczność doustnej antykoncepcji. Jeśli zmniejsza - ciąża jest możliwa. W takiej sytuacji powinna Pani stosować dodatkowe zabezpieczenie, również przyjmując antybiotyk podczas przerwy.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ginekologia – Profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego zajmuje się ginekologia. Problemy ginekologiczne obejmują zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcję, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, badania piersi, anorgazmię, problemy z ciążą, nadżerki czy zapalenia przydatków.
  • Antykoncepcja – Antykoncepcja sprawia, że ludzie mają coraz większy wpływ na tak zwane świadome planowanie rodziny. Metody antykoncepcyjne umożliwiają regulowanie płodności i odpowiedzialne podejmowanie decyzji o posiadaniu potomstwa w chwili, gdy zaistnieją optymalne warunki, zarówno dla nowego członka rodziny, jak i samych przyszłych rodziców.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: