Krwawienie podczas brania tabletek antykoncepcyjnych i różowe upławy - co to?

Od roku biorę tabletki antykoncepcyjne, okres dostaje 4 dnia podczas 7-dniowej przerwy. 5 dni temu współżyłam z moim stałym partnerem, miał on malutkie czerwone pryszczyki, swędzące (to było bardzo niemądre z mojej strony) potem moja pochwa zaczęła mnie swędzieć i boleć, pomyślałam, że to przez pozycję w której uprawialiśmy seks i suchość pochwy. Następnego dnia upławy mające zazwyczaj kolor biały stały się lekko różowe, swędzenie i ból nie ustały. Zaczęłam więc stosować maść przeciwgrzybiczą przeznaczoną do pochwy i warg sromowych. Dziś przed wzięciem ostatniej tabletki, dosłownie godzinę, zaczęłam krwawić. Nigdy nie zdarzyło mi się coś takiego, w dodatku boli mnie dolna część brzucha. Bardzo mnie to niepokoi, proszę o szybką odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Pani objawy mogą wskazywać na infekcję bakteryjną, której nie zwalczy maść przeciwgrzybicza. Powinna się Pani udać szybko do lekarza ginekologa, razem ze swoim partnerem, tak byście Państwo po wyleczeniu nie zarażali się nawzajem ponownie. Nie należy lekceważyć takich objawów.

Pozdrawiam serdecznie!