Krwawienie podczas oddawania moczu - przyczyny

Witam, mam problem. Już zdarzyło mi się 2 raz to samo, dokładnie w lutym tego roku 1 raz oddawałam mocz z krwią - często...i po trochu ... dostałam antybiotyki przeciwbólowe furagin paracetamol i jeszcze jedne, lecz nie pamiętam nazwy i przeciwzapalne i minęło. Teraz znów to samo i lekarz stwierdził to samo -  zapalenie dróg moczowych. Tym razem zapisał mi bisteptol 960 - mam go brać 2 razy dziennie przez 14 dni... lecz od razu na 2 dzień dostałam plamy czerwone, właśnie dziś i usta mam całe spuchnięte, a mój lekarz rozkłada ręce i nic, ani wyników ani nic. Czy może to być tego, iż dużo pije? Dziennie piję około 2-3 litrów płynów, może nerki nie zadążają ????? Nie wiem sama. Proszę o odpowiedź.
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Krew w moczu jest objawem alarmowym wielu chorób. Na pewno nie jest związane z przyjmowaną przez Pana ilością płynów. Zdrowe nerki nie powinny mieć problemów z filtracją i zagęścić odpowiednio mocz.
Trudno jest mi ocenić, dlaczego Pana lekarz podjął decyzję o leczeniu empirycznym. Najprawdopodobniej w trakcie badania lekarz ustalił pewne odchylenia.

Krwiomocz zawsze jednak wymaga diagnostyki. Absolutne minimum to badanie ogólne moczu, które sprecyzuje charakter erytrocytów, co pozwoli przybliżyć miejsce choroby.
Krwiomocz najczęściej występuje w przebiegu kamicy nerkowej, chorób nerek (nefropatia IgA), stanów zapalnych, a także chorób ogólnoustrojowych jak zaburzenia krzepnięcia. Bywa także pierwszym objawem nowotworu, dlatego tak ważna jest dokładna i przede wszystkim szybka diagnostyka.

Przytoczone objawy występujące po zażyciu leku najprawdopodobniej związane są z reakcją alergiczną na chemioterapeutyk. Konieczne jest odstawienie leku i ewentualna zamiana na inny. Ze względu na nawracający charakter objawów wskazane jest wykonanie badań, a przy podejrzeniu zapalenia wykonania posiewu z antybiogramem w celu włączenia odpowiedniego leczenia.

Pozdrawiam.