Krwawienie podczas oddawania stolca przy lekach na nadciśnienie

Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem u siebie krwawienie podczas oddawania stolca. Sytuacja taka zdarza się średnio raz na trzy tygodnie i zazwyczaj występuje podczas jednorazowego oddania stolca. Już następnego dnia jest wszystko OK. Nadmienię, iż przyjmuję leki na nadciśnienie, a także w ostatnim czasie przeszedłem dwie kuracje antybiotykowe.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

krwawienie świeżą krwią przy oddawaniu stolca jest najczęstszym przejawem obecności żylaków odbytu. Wymaga Pan badania okolicy odbytu, najlepiej u proktologa czy chirurga. Jeśli krew jest ciemna lub pojawia się smolisty stolec wskazana jest diagnostyka u gastrologa - wykonanie badań endoskopowych przewodu pokarmowego. W zależności od diagnozy, ustalone zostanie dalsze postępowanie.