Krwawienie podczas starań o dziecko a wykluczenie ciąży

Witam mam pytanie ponieważ 16 byłam u gienkologa. Stwierdził u mnie dojrzały pecherzyk owulacyjny... Staram sie o dziecko z partnerem mam pcos leczyłam sie tabletkami cyprest i po 4 miesiacach odstawiłam, dzisiaj dostałam krwawienia. Czy ciąza w takim przypadku jest wylkuczona? czy warto zrobic badanie krwi czy cos? Nie wiem co to oznacza... Czy poprostu nie udalo sie zajsc w ciaze i to jest miesiaczka... Prosze o pomoc nie wiem co robic martwie sie .

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to objaw miesiączki, choć nie można tego potwierdzić. Możliwe jest także krwawienie implantacyjne. Proponuje wykonać test ciążowy.