Krwawienie podczas stosowania plastrów hormonalnych - czy skonsultować się z lekarzem?

Witam, od roku nie mam miesiączki. Stosuję plastry hormonalne, a od 3 dni mam krwawienia. Czym to jest spowodowane? Czy zgłosić się do swojego lekarza prowadzącego? Z pozdrowieniami Barbara

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Rozumiem, że plastry stosuje Pani jako hormonalną terapię zastępczą. W takim przypadku każde krwawienie proszę skonsultować ze swoim lekarzem ginekologiem. Takie krwawienia występują u wielu pacjentek stosujących HTZ, ponieważ jednak ich przyczyn może być bardzo wiele, należy rozpocząć diagnostykę. Proszę udać się na konsultację, szczególnie gdy krwawienie będzie się przedłużało ponad 7 dni, powtarzało, wystąpią bóle brzucha lub cokolwiek innego zaniepokoi Panią.
Pozdrawiam!