Krwawienie podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych a ryzyko ciąży

Witam, jestem po pierwszym opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych odkąd zaczęłam je brać mój okres trwał około 22 dni. Czy może to oznaczać że antykoncepcja nie działa ? Podczas trwania tego okresu pomiędzy mną a moim partnerem doszło do zbliżenia. Czy mimo brania ich już wtedy od około 2tyg.i trwającego nadal mojego okresu mogłam zajść w ciąże ? Choć do wytrysku doszła na zewnątrz boję się że mimo wszystko jego płyny również zawierają plemniki i mogły mnie zapłodnić. Czy to możliwe ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Po dwóch tygodniach prawidłowego stosowania antykoncepcji powinna być Pani w pełni zabezpieczona. Jeśli jednak podejrzewa Pani ciążę to warto wykonać test po 14 dniach od ostatniego stosunku. W razie wątpliwości proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.