Krwawienie podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Gdzie szukać przyczyny?

Witam! Mam na imię Angelika (26 lat). Stosuję tabletki C***** już od 20 miesięcy. W tym miesiącu pojawiły się dziwne objawy. Zazwyczaj podczas brania całego listka tabletek (21 szt.) dostawałam miesiączkę, od czasu do czasu miesiączka występowała wcześniej, mniej więcej, gdy zażywałam 19- 20 tabletkę, ale nie przejęłam się tym za bardzo ponieważ czytałam, że to jest normalne. W tym miesiącu po skończeniu opakowania i przerwie i po rozpoczęciu nowego listka miesiączka mi się nie skończyła.W trakcie przerwy to było raczej jak pod koniec krwawienia bądź skąpa miesiączka, ale z dnia na dzień jest coraz gorzej. Krew nie jest miesiączkowa, jest bardzo czysta. Do końca tego listka mam jeszcze 7 tabletek i to krwawienie, dzwoniłam do lekarza i wizytę mam umówiona na czwartek. Poza tym mogę jeszcze dodać, że pojawiły się u mnie większe problemy ze wzrokiem i bóle pleców, nie wiem czy to jest ze sobą powiązane, ale to zauważyłam podczas ostatnich tygodni. Bardzo się stresuje jaka może być tego przyczyna. Czy wina leży we mnie, czy być może tabletki są źle dobrane (aczkolwiek nigdy nie miałam z nimi problemu). Proszę o radę i o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję, Angelika.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj.

W Twoim przypadku należy skonsultować się z lekarzem ginekologiem, który ma możliwość zrobienia USG ginekologicznego, zlecenia badań dodatkowych i przede wszystkim ma możliwość zbadania Ciebie. Istnieje możliwość, że lekarz zaproponuje Tobie inne tabletki antykoncepcyjne lub inną formę antykoncepcji.

Pozdrawiam serdecznie!