Krwawienie podczas stosunku?!

Czy podczas DRUGIEGO stosunku może wystąpić krwawienie? Bo wiem, że przy pierwszym razie to nic niepokojącego, ale co może być powodem tego, że krwawienie (nie jest ono mocne) i nieduży ból się powtórzyło?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Tak naprawdę ostateczne przerwanie błony dziewiczej rzadko ma miejsce podczas pierwszego stosunku. Podczas kilku pierwszych stosunków może dojść do krwawienia. Dobrze by było, gdyby nie współżyła Pani teraz przez jakiś tydzień, żeby wygoiła się ranka. Proszę teraz dbać szczególnie o higienę, nosić przewiewną bieliznę (najlepiej nie stringi). Może się przydać jakiś łagodny płyn do higieny intymnej (najlepiej nie perfumowany).

Pozdrawiam!