Krwawienie podczas stosunku - co może oznaczać?

Uprawiamy seks z partnerką od 2 lat i niedawno po raz pierwszy podczas stosunku dostała mocnego krwawienia, później już nic się nie działo, żadnego plamienia, nic. Jest ok. 2 tygodni przed okresem, piersi bolą ja tak, jak już by ten okres się zbliżał. Pierwszy raz zdarzyło się coś takiego. Wcześniej kilka razy zdarzały się minimalne krwawienia podczas stosunku i mówiła, że podczas seksu ją bolało, a teraz przy mocnym krwawieniu żadnego bólu nie odczuwała. Proszę o pomoc!

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!
Uważam, że Pańska partnerka powinna udać się na wizytę do ginekologa.

Ból i krwawienie kontaktowe, czyli takie, które występuje podczas lub po stosunku, może mieć wiele przyczyn.
Ważne jest wykluczenie poważnych schorzeń takich jak m.in. endometrioza, polipy czy nadżerka.
Do tego niezbędne jest badanie ginekologiczne, które powinno zostać przeprowadzone jak najszybciej.

Pozdrawiam