Krwawienie podczas wczesnej ciąży

Witam!
Mam taki problem. Spóźniała mi się miesiączka 2 tyg. więc zrobiłam sobie dwa testy, które wyszły pozytywnie, więc udałam się do ginekologa, który powiedział mi, że mam powiększoną macice i potwierdził ciążę. Po kilku dniach zaczęłam krwawić, więc znowu poszłam do ginekologa, z tym że innego, który zrobił mi usg, powiedział, że owszem jest powiększona macica i jestem w początkach ciąży i że można mieć okres do 3 miesiąca ciąży.

Czy to jest możliwe? A może nie jestem w ciąży? Ale jeżeli ginekolodzy mówią, że to jest wczesna ciąża?
Mam krwawienie, boje się, lecz ginekolog powiedziała mi że do 3 miesiąca mogę krwawić, a nawet mieć normalną miesiączkę. z tym, że nawet nie wypisała mi karty ciążowej ani nic. Co z tym robić? Może udać się jeszcze raz do ginekologa znowu innego, czy poczekać aż krwawienie przejdzie i znowu zrobić 3 test? Krwawię już 3 dzień ale czuję, że dziś się skończy?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Rzeczywiście w pierwszym trymestrze ciąży mogą występować krwawienia, nawet dość obfite, w dniach spodziewanych miesiączek. Radzę wykonać badanie poziomu hormonu bHCG w odstępie kilku dni, monitorując w ten sposób prawidłowy rozwój ciąży przed kolejnym badaniem kontrolnym USG.

Pozdrawiam serdecznie!