Krwawienie podczas zażywania pierwszego opakowania tabletek antykoncepcyjnych po porodzie

Witam! Mam pytanko, w sierpniu byłam u lekarza na kontroli położniczej po porodzie i wszystko było ok, doktor przepisał mi pigułki, a po paru dniach dostałam miesiączkę i wzięłam pierwszą pigułkę. Przez pierwszy tydzień w jeden dzień coś tam leciało (raczej to były plamienia), w drugi dzień nic i tak przez tydzień. Następnie zaczęło ze mnie lecieć już normalnie i dziś kończę opakowanie cilestu, a miesiączkę mam dalej i nie zapowiada się na koniec. Czy to jest normalne? Zauważyłam już nawet skrzepy krwi, które zaczęły wylatywać. Czy mogę tak długo krwawic przez to, że zażywam Asystorslim? A może za dużo palę?

Witam serdecznie! Plamienia są jednymi z najczęściej obserwowanych działań niepożądanych w pierwszych trzech miesiącach stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Jeżeli przed rozpoczęciem ich stosowania była Pani dokładnie przebadana i lekarz nie zauważył odchyleń, to wydaje się, że nie ma podstaw do obaw. W obecnej sytuacji można poczekać jeszcze kilka dni i zobaczyć, czy plamienia będą utrzymywać się także w trakcie kolejnego opakowania. Jeśli tak, wskazana będzie zmiana preparatu na inny. Zarówno przyjmowany preparat odchudzający jak i palenie papierosów nie mają wpływu na występowanie plamień. Należy jednak podkreślić, że nikotynizm i stosowanie tabletek antykoncepcyjnych zwiększają ryzyko zakrzepicy. Pozdrawiam