Krwawienie, poziom b-HCG a ryzyko poronienia

witam serdecznie. mam problem! jestem w ciazy,o czym wiem od wczoj,to 35 dzien cyklu,ostatnia miesiaczka byla 6.12.14r. niestety dzis dostalam plamien,najpierw lekko brazowawe,pozniej bardziej czerwone. robilam beta hcg z krwi wynik to 400 mlU/ml. lekarz konsultowal mnie tylko przez tel,kazal lezec i rac duphaston,czekac do poniedzialku,zeby powtorzyc hcg i zobaczyc czy rosnie. czy to musi oznaczac poronienie te objawy ktore mam? czy sa jakies inne przyczyny dla ktorych pojawiaja sie plamienia?

Milena Lubowicz

Objawy nie muszą oznaczać poronienia. Plamienia w ciąży prawidłowej mogą się zdarzać. Proszę stosować się do zaleceń lekarza, istotne jest żeby w powtórzonym badaniu BhCG był widoczny wzrost poziomu hormonu.
Pozdrawiam