Krwawienie przy hemoroidach a odpowiednie działania

Witam od pewnego czasu mam hemoroidy 2 lub 3 stopień. Przez ostatnie dwa dni mocno krwawily cała muszla we krwi zdarza się tak przy mocnych zaparciach od 2 dni zacząłem pić dużo wody i dziś to krwawienie było male i stolec normalny bez zaparc i w zwiazku z tym moje pytanie czy hemoroidy mogą mocno krwawić?kiedyś mialem takie mocne krwawienie i chirurg zapisal cyklo 3forte po badaniu perrectum i spokoj byl czasami delikatnie krew pojawiala sie na papierze przewazni po ktoryms podtarciu co robic

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

hemoroidy jak najbardziej mogą powodować krwawienia, jednak bez odpowiednich badań nie można jednoznacznie wykluczyć, że nie ma innej przyczyny krwawienia. Proponuję zgłosić się do chirurga lub proktologa, który po przeprowadzeniu badania zadecyduje o dalszym leczeniu farmakologicznym lub operacyjnym.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko