Krwawienie przy oddawaniu stolca

Witam, 25 lat, kobieta. Od 3 dni podczas oddawania stolca mam uczucie jakby coś rysowało (podrażniało) mnie w odbycie i na papierze widoczne są plamki krwi. Nie ma innych objawów. Poczekać jeszcze, czy udać się do lekarza? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Objawy, które Pani podaje, prawdopodobnie są związane z niegroźnym uszkodzeniem śluzówki w okolicy odbytu - często bywa następstwem przewlekłych zaparć. Żeby jednak wykluczyć inne poważniejsze przyczyny obecności świeżej krwi w stolcu, wskazana jest konsultacja lekarska. Proszę udać się do swojego lekarza rodzinnego, który wystawi Pani skierowanie do specjalisty - chirurga lub proktologa. Lekarz po przeprowadzeniu badnia zdecyduje o konieczności dalszej diagnostyki.