Krwawienie przy stosowaniu leku Limetic

Po porodzie lekarz przepisał mi Limetic. Po 12 dniach stosowania pojawiło się krwawienie, które przybrało bardzo mocną formę 3 dni później, po kolejnych 3 dniach złagodniało, ale trwało jeszcze kolejne 7 dni. Czy to właśnie na tym ma polegać antykoncepcyjne działanie minipigułki?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Preparat Limetic to minipigułka, której najczęstszym działaniem niepożądanym są właśnie krwawienia śródcyklowe. Jest to jednak skutek uboczny a nie " antykoncepcyjne działanie minipigułki".